Vi står gärna till er tjänst

Kurita Sverige AB
Marieholmsgatan 56
Telefon: +46 31 725 34 60 
SE-415 02 Göteborg

E-Mail: KSE_Contact@kurita-water.com

Ordermail: KSE_Order@kurita-water.com

Öppettider kontor: Måndag-Torsdag 08.00-16.30, Fredag 08.00-16.00, Lunchstängt 12.00-13.00
Öppettider lager: Måndag-Torsdag 07.00-16.00, Fredag 07.00-14.00, Lunchstängt 11.45-12.15

Försäljning Sverige

Benny Andersson
Småland
Service- och Försäljningsingenjör (konsult Svensk Vattenkemi)
Telefon: 031-725 34 65   E-mail: benny@vattenkemi.se

Christin Hedman
Västra Götaland, Värmland
Service- och Försäljningsingenjör
Telefon: 031-725 34 63   E-mail: christin.hedman@kurita-water.com

Frida Slotte
Dalarna, Mälardalen, Stockholm
Service- och Försäljningsingenjör
Telefon: 031-725 36 75 E-mail: frida.slotte@kurita-water.com

Markus Lindskog
Skåne, Blekinge
Service- och Försäljningsingenjör
Telefon: 031-725 34 68  E-mail: markus.lindskog@kurita-water.com

Peter Viklund
Norrland
Service- och Försäljningsingenjör
Telefon: 031-725 34 67  E-mail: peter.viklund@kurita-water.com

Robert Prahl
Halland, Västra Götaland
Service- och Försäljningsingenjör (konsult Svensk Vattenkemi)
Telefon: 031-725 34 66  E-mail: robert@vattenkemi.se

_____________________________________________________________________________

Försäljning Export

Markus Lindskog
Danmark
Telefon: 031-725 34 68 E-mail: markus.lindskog@kurita-water.com

Robert Holm
Finland/Island/Norge
Telefon: 031-725 36 73 E-mail: robert.holm@kurita-water.com

_____________________________________________________________________________

Serviceingenjör

Patrik Martinsson
Sweden
Telefon: 031-725 36 76 E-mail: patrik.martinsson@kurita-water.com

_____________________________________________________________________________

Ledning/Administration

Robert Holm
VD/Mediaansvarig
Telefon: 031-725 36 73 E-mail: robert.holm@kurita-water.com

Anki Ström
Administration
Telefon: 031-725 34 61  E-mail: anki.strom@kurita-water.com

Marie Hilmersson 
Ekonomi/HR
Telefon: 031-725 36 71  E-mail: marie.hilmersson@kurita-water.com

Malin Borg
Inköp                                                                                                                                                                                                   Telefon: 031-725 34 62  E-mail: malin.borg@kurita-water.com

Hanna Arvidsson
Order & Logistik
Telefon: 031-725 36 74  E-mail: hanna.arvidsson@kurita-water.com

_____________________________________________________________________________

Är du intresserad av våra produkter och tjänster?
Kontakta oss enligt kontaktuppgifterna ovan eller använd formuläret nedan.

 

 

Please calculate 3 plus 7.

Vi står gärna till er tjänst